mapa strony   |   kontakt   |

Instrukcja korzystania z serwisu BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Na stronach BIP zamieszczane są informacje, do opublikowania których zobowiązuje Ustawa o dostępie do informacji publicznej z 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198).

Na stronę główną BIP Instytutu Kolejnictwa dostać się można:

Każda ze stron BIP IK składa się z nagłówka, menu przedmiotowego oraz okna informacji. Nagłówek i menu przedmiotowe są stałymi elementami stron. Informacje pojawiają się w oknie informacji.

Menu przedmiotowe podzielone zostało na hasła. Po zaznaczeniu hasła w oknie informacji pojawia się szczegółowa informacja dotycząca tego hasła. Informacje szczegółowe zawierają: nazwę informacji lub dokumentu, tekst informacji lub dokumentu, dane autora informacji lub dokumentu, dane osoby, która wprowadziła informację do BIP, datę wprowadzenia do BIP. Jeżeli informacja z przyczyn technicznych nie może zostać opublikowana bezpośrednio na stronie BIP to podano sposób dostępu do niej.

Informator prosimy przeglądać przy użyciu jednego z niżej wymienionych programów:

  • Internet Explorer 4+
  • Netscape 6+
  • Mozilla
  • Opera 6+

w rozdzielczości 800x600 lub większej przy minimum 16 bitowej palecie barw.

Wyszukiwarka to element BIP umożliwiający przeszukiwanie zasobów biuletynu według słów kluczowych występujących w tekstach.Rejestr zmian treści Biuletynu to katalog wszystkich zmian jakim podlegała zawartość Biuletynu wraz z datami modyfikacji.

Pod hasłem Redakcja znaleźć można dane osób odpowiedzialnych za prowadzenie Biuletynu:

  • Redaktor - odpowiada za treść Biuletynu
  • Administrator - odpowiada za funkcjonowanie strony.
Pokaż metryczkę tego dokumentu drukuj 
Podpisał: Anna Loryńska
Dokument z dnia: 16.03.2011
Dokument oglądany razy: 4 615
Opublikował: Anna Loryńska
Publikacja dnia: 16.03.2011
 
Ukryj metryczkę tego dokumentu     drukuj 


bip.gov.pl